♨️ اول تجربی و رتبه اول زبان و چهل و چهار هنر کنکور ۸۸

???? خيلي‌ها دوست دارند به قطاري كه در حال حركت است، سنگ بزنند و كسي دوست ندارد به قطار ايستاده در ايستگاه سنگ بزند. اگر ايمان داريد راهي كه مي‌رويد رضايت خدا و خلق را به همراه دارد بايد بدون فكر به حرف و گاهي حسادت‌هاي اطرافيان در آن مسير حركت كنيد؛ اين سنگ‌ها هميشه هست. نبايد از ظاهر و قيافه كسي درباره اعمالش قضاوت كرد بايد خوشحال شويم كه كسي از ما جلوتر است اما نمي‌دانم چرا گاهي اين مسائل ناديده گرفته مي‌شود… مثال زنده اين جملات جريان رتبه اول كنكور سراسري در رشته تجربي است.

وقتي نتايج كنكور سراسري ۸۸ اعلام شد، شايد كمتر كسي فكر مي‌كرد نفر اول گروه‌هاي تجربي و زبان‌هاي خارجي و چهل و چهارم رشته هنر؛ ديپلمه‌اي رياضي باشد كه به اميد خدمت به مردم محروم منطقه خود مي‌خواهد پزشك شود. رستگار رحماني فرزند خانواده‌اي ۱۰ نفره است كه پدرش كارگر ساختمان و مادرش خانه‌دار است.

رتبه يك تجربي سال ۸۸، اهل محله بهداري از شهر مرزي جوانرود با جمعيتي بالغ بر ۵۰ هزار نفر است؛ از جايي كه مهم‌ترين امكاناتش پارك تفريحي تجهيز نشده‌اي است كه سينما، تئاتر، كافي شاپ، رستوران و… ندارد. نخبه جوان ما دوران متوسطه خود را در محله قرگه در دبيرستان معراج جوانرود سپري كرد و پس از آن در پيش‌دانشگاهي اديب جوانرود واقع در محله هلانيه ادامه تحصيل داد. او پس از پايان خدمت سربازي با چهار ماه فرصت مطالعه موفق شد با شركت در كنكور سراسري سال ۱۳۸۸ رتبه اول كشوري را در دو گروه آزمايشي علوم تجربي و زبان‌هاي خارجي از آن خود كند. دلايل تحصيل و درد دل‌هاي اين جوان كرمانشاهي كه توانسته است خيل عظيم حريفان را در ميدان رقابت كنار بزند و عنوان قهرمان ماراتن كنكور را با تحمل سختي‌ها و مشقات بسياري به دست آورد؛ شنيدني است… زماني كه داستان زندگي او را مي‌شنويد، انگار كه يك فيلم هندي ديده‌ايد، به خصوص زماني كه مي‌گويد: در يك انباري ۲ در ۳ متري درس مي‌خواندم.

◀️ حالا چه رشته‌اي و چه دانشگاهي را انتخاب كرديد؟

⏪ رستگار: رشته پزشكي دانشگاه تهران، زيرا به اميد خدمت به مردم محروم منطقه خود مي‌خواهم پزشك شوم. شهر ما از خدمات تخصصي و پيشرفته پزشكي محروم است. بيشتر مردم براي كارهاي تخصصي پزشكي بايد به كرمانشاه بروند. مي‌خواهم پزشكي كه خواندم، برگردم و به مردم شهرم خدمت كنم.

◀️ رتبه يك بودن برايتان مهم بود؟ براي انتخاب اين رشته كه مهم نبود حتما اول باشيد؟

⏪ رستگار: براي انتخاب رشته كه نه، تفاوتي نمي‌كرد متنها بايد رتبه زير صد مي‌گرفتم، اما دليل اصلي من براي كسب اين رتبه شادي پدر و مادرم بودند.

◀️ پس براي كسب رتبه درس مي‌خوانديد؟

⏪ رستگار: بله؛ من كسب رتبه تك‌رقمي (حداقل در سطح منطقه خودمان) را به عنوان هدف خودم قرار داده بودم و از آنجا كه مي‌دانستم كار سختي را پيش‌رو دارم با برنامه‌ريزي و بررسي نقاط ضعف و قوت خود برنامه مطالعاتي خود را ادامه دادم.

◀️كسب رتبه برتر ويژگي خاصي مي‌خواهد؟

⏪ رستگار: متاسفانه ذهنيت اكثر افراد جامعه اين است؛ البته خودم هم قبلا همين فكر را مي‌كردم اما حالا متوجه شدم قبولي در هر كاري فقط با #توكل به خدا و #پشتكار فرد امكان‌پذير است. كسب رتبه برتر كنكور به شرايط و امكانات خاصي نياز ندارد، بلكه پشتكار و تلاش فرد را مي‌طلبد.

◀️ خانواده چقدر در كسب اين موفقيت شما نقش داشت؟

⏪ رستگار: حمايت و پشتيباني خانواده و معلمانم با وجود امكانات بسيار كم، عامل مهمي در به دست آوردن اين موفقيت بود. خانواده به خاطر من سختي‌هاي زيادي را تحمل كردند معلمان شهرستان جوانرود نيز با وجود كمبود وقت و امكانات، تلاش‌هاي فراواني بدون هيچ چشمداشتي، نه تنها براي من بلكه براي دانش‌آموزان اين شهرستان انجام داده و مي‌دهند.

◀️ بيشتر كجا درس مي‌خوانديد؟

⏪ رستگار: خانواده من يك خانواده پرجمعيت است و با خواهران و برادرانم زندگي مي‌كنم. پدرم كارگر و مادرم خانه‌دار است و بچه‌هاي ديگر هم يا در حال تحصيل در مدرسه يا در دانشگاه هستند. براي اينكه جايي داشته باشم كه دور از سر و صدا درس بخوانم مي‌رفتم انباري؛ يك اتاق كوچك ۲ در ۳

◀️ كلاس يا آزمون آزمايشي شرکت میکردی؟

⏪ رستگار: كلاس كنكوري وجود نداشت كه بروم اما در آزمون‌هاي آزمايشي شركت مي‌كردم و در همان آزمون‌ها نمرات خوبي به دست مي‌آوردم. هدفم كسب رتبه اول تا دهم بود. در هيچ كلاس كنكوري ثبت‌نام نكردم و با توجه به كمبود امكانات در محل زندگي‌مان رقابت با داوطلباني كه حداكثر امكانات در مراكز استان‌ها را داشتند؛ سخت بود.رستگاررحمانی نابغه فراموش نشدنی کنکور.

رستگارخیلی ازداوطلبامث توخودشونوباورندارن ومث توتلاش نمیکنن .رستگارتوفوق العاده وتکرارنشدنی هستی .وخیلی هاهم میتونن مث توباشن ای کاش خودشونووتوانایی هاشونوباورداشتن ای کاش.

مشاوره کنکور ریاضی رتبه ,رستگار ,رشته ,خانواده ,كنكور ,امكانات ,كنكور سراسري ,رتبه برتر ,كلاس كنكوري ,براي انتخاب ,مردم محروم ,مردم محروم منطقه منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

گروه مشاورین املاک نارنجستان آموزش فیزیک مدرن : مهندس دُرانی نژاد دانلود جدیدترین موزیک ویدیو خارجی جدید دیگ بخار - بویلر بخار سئو وب جعبه سازان آرچ فایل